Kto powinien przemyśleć zakup wyciskarki dwuślimakowej?

Obecnie coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wagę do kwestii zdrowego odżywiania. Trzeba przyznać, że nie jest łatwo wprowadzić zmiany w swojej codziennej diecie, dlatego warto zacząć od prostych rozwiązań. Jakich? Między innymi od picia pożywnego soku, samodzielnie wyciskanego. Niezależnie od tego z jakich upraw pochodzą owoce, czy z domowego sadu czy też ze sklepowej półki, mają one mnóstwo witamin i minerałów. Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zjeść ich zbyt wiele, ale w formie soku są one nie tylko łatwiej przyswajalne, ale również skondensowane. Taki pożywny sok może zastąpić nam jedną z przekąsek czy też zachęcić dzieci do przyswajania większej ilości witamin. Można wytworzyć go przede wszystkim za pomocą dwóch podstawowych urządzeń: sokowirówki oraz wyciskarki do soku. Czym się one między sobą różnią?

Czym różni się sokowirówka oraz wyciskarki wolnoobrotowej?

Sokowirówki są tańszymi sprzętami i przy ich pomocy można bardzo szybko przygotować sok. Działają w oparciu i bardzo wysokie obroty. To jednocześnie jest ich największym minusem. Nie wyciskają one bowiem delikatnie soku, tylko niemalże miażdżą owoce i warzywa. Ostatecznie tracą one bardzo mocno na swoich podstawowych wartościach odżywczych, są mniej pożywne. Sok jest klarowny, ale mocno napowietrzony, dlatego trzeba wypić go natychmiast po przygotowaniu.

Zupełnie inaczej działają natomiast wyciskarki wolnoobrotowe. Te urządzenia przede wszystkim mają niewielkie obroty i jak sama nazwa wskazuje, owoce oraz warzywa są wyciskane. W soku jest tyle samo witamin i minerałów, ile w surowych produktach. Nie tracą one absolutnie na swojej wartości. Sok jest bardziej mętny, ale pożywny. Można spożywać go dobę po przygotowaniu. Jeśli zatem rano chcemy szybko zjeść śniadanie i wyjść, to sok możemy zrobić sobie po prostu wieczorem. Wyciskarki są sprzętami dość drogimi, ale nie jesteśmy w stanie uzyskać lepszego soku, niż ten z ich pomocą. Warto zatem w takie urządzenie zainwestować, ponieważ to na pewno poskutkuje naszym znacznie lepszym zdrowiem.

wycisrkarka wolnoobrotowa Hurom

Wyciskarka dwuślimakowa: najważniejsze zalety

Wyciskarki wolnoobrotowe występują na rynku w formie przeróżnych modeli. Każdy z nich jest skierowany do innego użytkownika, niektóre mają natomiast działanie dość uniwersalne. Oczywiście nasze indywidualne preferencje powinny być jednak wyznacznikiem tego, którą zdecydujemy się zakupić.

Jednym z typów wyciskarek, jest między innymi wyciskarka dwuślimakowa. Jest ona wysokiej jakości urządzeniem, które przede wszystkim sprawdzi się w przypadku osób, które przygotowują soki z różnorodnych produktów. Nie tylko ze standardowych owoców i warzyw, ale również z liści. Można wymienić tutaj między innymi szpinak, jarmuż czy też nać pietruszki. Jarmuż określa się między innymi jako super food, posiada on bogactwo witamin i minerałów. Warto go spożywać w standardowej formie ale jeśli nie do końca go lubimy, to dobrze jest włączać go do soków. Bardzo zdrowe są zielone soki, powstałe jedynie na bazie warzyw zielonych oraz właśnie liści. Wyciskarka tego typu bardzo dobrze radzi sobie również z twardymi warzywami, między innymi burakami lub też marchewką.

Wyciskarki dwuślimakowe są zatem polecane przede wszystkim tym osobom, które chcą spożywać soki z ziół oraz liści warzyw. Nadają się one również do innych składników, ale raczej nie tych miękkich, takich jak chociażby pomidory. Przed przygotowaniem soku, trzeba je bowiem poddać dodatkowej obróbce, a czyszczenie urządzenia ostatecznie także nie jest łatwe. Niemniej jednak wyciskarka tego typu posiada inne zalety. Między innymi może być ona wyposażona w nakładki, które pozwolą nam na wyciskanie makaronu czy też przygotowywanie innych produktów żywnościowych. Obecnie wiele osób ceni sobie kompaktowe rozwiązanie. Związane jest to przede wszystkim z tym, że zazwyczaj mieszkamy na małych metrażach i nie mamy zbyt dużo miejsca w kuchni. Poza tym lepiej jest zapłacić za jeden porządny sprzęt spełniający kilka funkcji, niż za kilka osobnych. Zawsze jest to bardziej opłacalne.

Niektóre z tych wyciskarek posiadają również specjalne sita, dzięki którym możliwe jest przygotowywanie lodów, sorbetów lub też różnego rodzaju koktajli. Wyciskarki duwślimakowe poziome, są najbardziej uniwersalne pod tym względem. Z łatwością radzą sobie również z jabłkami i ananasem, z którym nie radzą sobie inne modele tego typu. Nim zatem dokonamy ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu, warto zapoznać się przede wszystkim ze specyfikacją urządzenia i zobaczyć, czy jest ono dopasowane do naszych potrzeb.

Kategorie: Ciekawostki i porady,

Autor

Karolina

Redakcja zonic.pl