Wyciskarka czy sokowirówka? cz I

Jeśli chcemy wybrać dla siebie dobrą wyciskarkę musimy wiedzieć na temat tych urządzeń jak najwięcej. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że zanim zaczniemy szukać dla siebie urządzenia będzie można postarać się o zapoznanie się z opisami urządzeń przygotowywanymi przez osoby, które wyciskarkami czy wirówkami zajmują się od lat i mają w tym temacie odpowiednie doświadczenia.

Wybór urządzenia nie będzie taki łatwy jakby się to mogło wydawać. Generalnie wszystkie wyciskarki i sokowirówki oczywiście mają możliwość wyciskania soku. Jednak proces wyciskania i uzyskiwania będzie różny. Inny jest także czas jaki będzie potrzebny do uzyskiwania danej ilości soku. Wydajność jaką zapewnia urządzenie i zakres gatunków owoców i warzyw jakie będzie można wyciskać będzie również zróżnicowany. Jeśli dokonujemy jakiegoś wyboru to praktycznie zawsze będzie się to wiązało z jakimś kompromisem.  (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Nie ma tak naprawdę urządzenia idealnego. Żeby w ogóle jakiś sprzęt wybrać tak naprawdę trzeba mieć dużą wiedzę, dlatego postaramy się właśnie na ten temat coś powiedzieć. Chodzi o to, byście mogli wybrać dla siebie takie urządzenie, które rzeczywiście się dobrze sprawdzi.

Na początek nim zdecydujemy się na jakieś urządzenie warto zadbać sobie kilka podstawowych pytań.

Z czego będę wyciskał sok ? Jaki rodzaj soku najbardziej mi odpowiada? Ile soku zamierzam wyciskać ? Jak często będę korzystał z wyciskarki do soków ? Ile jest warte dla mnie moje zdrowie ?

1) Z czego będę wyciskał sok?

Zarówno wirówki jak i też wyciskarki dają nam możliwość przygotowywania soku z takich owoców i warzyw jak jabłka, marchew czy buraki. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy wyciskać sok z warzyw liściastych i ziół czy drobnych owoców jagodowych. Nie każde urządzenie sobie z tym poradzi. Wyciskarka będzie tutaj lepszym wyborem, ponieważ będzie ona sobie radzić również z takimi składnikami jak trawa pszeniczna, zioła czy miękkie małe owoce. Sokowirówki z takimi składnikami sobie nie radzą.

2) Jaki rodzaj soku najbardziej mi odpowiada?

Warto się zastanowić jaki wolimy sok, czy taki nieco gęstszy z drobinkami z prawdziwych owoców czy warzyw. Jeśli tak wtedy dobrym wyborem będzie dla nas wyciskarka. Jeśli natomiast wolimy taki sok, który będzie klarowny to zdecydowanie lepiej będzie się zdecydować na wirówkę.

Autor

Karolina

Redakcja zonic.pl