Wyciskarka czy sokowirówka? cz II

3) Ile soku zamierzam wyciskać?

Sokowirówki to takie urządzenia, które przerabiać mogą wiele owoców i warzyw w bardzo krótkim czasie. Natomiast wyciskarka będzie pracować zdecydowanie wolniej i tym samym będzie trzeba mieć więcej czasu na wykonanie soku. Z kolei trzeba pamiętać, że im wolniej sok jest pozyskiwany tym więcej cennych wartości będzie się tam znajdować. Zwykle wyciskanie jednego litra soku to około 5 minut. Niektóre wirówki działają w zamkniętym systemie usuwania miąższu. Dzięki temu ograniczy się ilość surowca jaki będzie można jednorazowo przerobić w takim cyklu.  (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Z drugiej strony będzie można również uzyskać więcej takiego soku. Trzeba pamiętać, że regularnie będzie trzeba również oczyszczać sito z takich elementów, które będą się tam osadzać. Jeśli takie sito będzie można skutecznie oczyścić będzie można kontynuować proces i przygotowywanie soku będzie można dalej robić. Jeśli będzie nam zależeć na dobrym soku powinno się decydować na wyciskarkę, która będzie miała większą wydajność niż wirówka. Należy bowiem pamiętać o tym, że taka wyciskarka będzie zostawiała praktycznie suchy miąższ. Dlatego rzeczywiście taki sok będzie doskonały jakościowo i wszystkie cenne wartości będzie można tam oczywiście odnaleźć.

4) Jak często będę korzystał z wyciskarki do soków?

Niezależnie od tego jaki mamy model wyciskarki soku powinno się ją czyścić i myć zaraz po zakończeniu wyciskania. Czynność ta może być na początek bez problemów dla nas, ale z czasem będzie takim elementem, który może nas zniechęcić do przygotowywania soku, jeśli okaże się, że będzie nam zajmować sporo czasu. Dlatego warto ten aspekt brać pod uwagę i sprawdzać jak wygląda proces mycia takiego urządzenia. Warto szukać takich sprzętów, których mycie nie będzie stanowić większego problemu. Jeśli wrócić do podziału urządzeń najgorsze do mycia będą wirówki, które maja wiele zakamarków i trudne do czyszczenia sito.

Wyciskarki jeśli są prosto zbudowane to ich mycie nie będzie stanowiło większego problemu i rzeczywiście nie powinno nas denerwować. Niezależnie od tego na jaki sprzęt się decydujemy musimy wiedzieć, że zarówno wirówek jak i też wyciskarek jest na rynku bardzo wiele i każdy pośród nich może szukać dla siebie jakiegoś odpowiedniego urządzenia, które w 100% spełni oczekiwania. Warto wybierać takie, którego wydajność i budowa będzie dopasowana indywidualnie do naszych potrzeb, tak by zawsze mieć dla siebie doskonały sok.

Autor

Michał

Redakcja zonic.pl