Wyciskarki do soków - dwuślimakowe(tj. Angel 5500, Angel 7500, Angel 8500S)

Wyciskarka dwuślimakowa to alternatywa dla wyciskarek z jednym ślimakiem.

To urządzenia, które będą bardzo wydajne i nie będą dopuszczały do napowietrzania wyciskanego soku. W ten sposób nie będzie problemów z utlenianiem soków i niszczeniem odżywczych składników w takim soku. Kolejną zaletą będzie to, że nie będzie emitowania ciepła, co sprawi, że niszczone są witaminy.

Wyciskarki z dwoma ślimakami mają dwa ułożone równolegle wałki, które się zazębiają. Surowiec w ramach kawałków owoców lub warzyw będzie tłoczony między nimi i bardzo dokładnie miażdżony. Dzięki temu będzie się uwalniał sok i razem z nim również wszystkie cenne składniki zamknięte w komórkach. Następnie wyciśnięty sok jest przesączony przez filtr i to on będzie usuwał pozostałości włókien. Uzyskany tak sok będzie klarowny i dostanie się do podstawionego zbiornika. Suchy miąższ będzie lądował w osobnym pojemniku. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Technologia dwuślimakowa to najbardziej efektywny sposób wyciskania soku. To on daje nam możliwość uzyskania dużej ilości soku z każdego gatunku owoców oraz warzyw. Inaczej niż w przypadku sokowirówki wyciskarka radzi sobie również z roślinami zielonymi liściastymi, z którymi wirówka nie pracuje. Sok, który przygotowany jest z użyciem wyciskarki będzie dużo zdrowszy i zdecydowanie bardziej odżywczy niż sok przygotowany z użyciem innego urządzenia. Technologia stosowana w wyciskarkach daje nam możliwość uzyskania maksimum witamin oraz enzymów, które znajdują się w miąższu owoców, warzyw oraz roślin.

Dwuślimakowe wyciskarki dzięki temu, że mają wyjątkową wydajność i efektywność wyciskania są doskonałe i pasują najbardziej dla osób, które chcą mieć kurację sokową określaną jako terapia dr Gersona. Niektóre wyciskarki z dwoma ślimakami mają także dodatkowe elementy, które mogą sprawić, że takie urządzenie będzie dawało nam jeszcze więcej możliwości. Można tutaj mówić między innymi o funkcjo homogenizacji, dzięki której będzie można przygotowywać sobie pyszne dania, desery oraz specjalnie przygotowywane posiłki dla dzieci.

Wydaje się, że warto szukać rzeczywiście takiego urządzenia, którego możliwości będą wyjątkowe, tak by dało się z nim przygotować doskonałe posiłki nie tylko smaczne soki owocowe i warzywne.

Autor

Karolina

Redakcja zonic.pl